Zpět na začátek  

Odpovědi na otázky, která vám vrtají hlavou

Jsou pro vás protisluneční a bezpečnostní fólie na okna a skla budov novinkou? Nebo chcete získat další užitečné informace? Připravili jsme pro vás nejčastější otázky a odpovědi, se kterými se setkáváme v praxi.

Je možné spočítat, kolik instalací protislunečních fólii ušetřím?

Ano. Existují na to tabulky, díky kterým vám spočítáme úspory na náklady.

Hodí se protisluneční fólie i do místností, které jsou klimatizované?

“Hodí” je slabé slovo. Pokud chcete za klimatizování uspořit, protisluneční fólie tomu výrazně pomohou - dokáží snížit náklady až o 50 %.

Proč nejsou protisluneční fólie na skla a okna budov rozšířené?

Protože si většina lidí ještě neuvědomuje, jak zásadně mohou pomoci firmám i domácnostem. Když trendem počasí je neustálé oteplování, které lidem znepříjemňuje život za okny a zvyšuje náklady na ochlazování budov.

Pomůže mi protisluneční fólie v zimní zahradě, nebo na prosklené terase?

Určitě. Sluneční paprsky jsou neúprosné a vhodně vybranou fólií interiéru prospějete. Na prosklené terase budete moci odpočívat celý den, i když slunce svítí intenzivně.

Jak zjistím, jaký typ protisluneční fólie potřebuji?

Na trhu existuje celá řada výrobců a druhů protislunečních fólií. Lajk není schopný se v tom vyznat. Známe všechny dodavatele, máme praxi, a proto vám dokážeme přesně vybrat ideální typ fólie.

Mám obavy, že při nalepení protisluneční fólie ztratím příliš světla. Co s tím?

Pomůžeme vám najít rovnováhu mezi potřebou úspory a prostupnosti dostatečného množství světla. Každý prostor je specifický, a proto tuto problematiku řešíme individuálně.

Jak dlouho vydrží protisluneční nebo bezpečnostní fólie?

To závisí na konkrétním výrobci a typu fólie. Jakmile vám ji vybereme, řekneme, jaká je její minimální životnost.

Kdy je nejvhodnější doba na aplikaci?

V podstatě se dá říci, že kdykoliv, pokud teplota nepadá pod 15 °C. Fólie v interiéru, lze dělat celoročně. Instalace externích fólií je ovšem nejvíce ovlivněna počasím - největší nepřítel je vítr, prudké slunce a déšť. Záleží vždy na konkrétní zakázce.

Na jaký typ oken nelze aplikovat fólii?

Na nerovná (vypouklá) a rozbitá skla. Nebo tam, kde se není možné k oknům dostat nebo by to bylo nebezpečné.

Patří bezpečnostní fólie pouze na výlohy?

Nikoliv. Bezpečnostní fólie fungují i jako ochrana na okna, dveře či další skla.

Chtěl bych si fólie nalepit sám, zvládnu to?

Můžete to zkusit, ale nezaručujeme vám 100% funkčnost. Když necháte instalaci na nás, můžete si být jistí, že fólie budou perfektně nalepené a docílíte dokonalé funkčnosti.

Může fólie nahradit žaluzie?

Fólie žaluzie určitě nenahradí. Nejlépe je mít obojí. Když se například setmí a v místnosti rozsvítíte, pokud budete mít na skle jakoukoli fólii, dovnitř bude vidět, jako by tam nebyla. V tom případě potřebujete žaluzie. Stejně tak opačně: Když bude mít někdo žaluzie a v horkém letním dni je zatáhne, docílí pouze toho, že do místnosti nepůjde světlo, ale sklo se nadále zahřívá. Jak ve skle, tak mezi sklem a žaluzií vzniká velké nakumulované teplo.

Jak se mám o fólii starat?

K čištění používejte jemné mýdlové prostředky s vodou či octový roztok. Po umytí vytřete do sucha. Vyvarujte se kartáčům, tvrdým houbičkám a chemikáliím, které by fólii nenávratně poškodily.

Je úspora tepla opravdu tak velká?

Jistě. Dle typu dokáže protisluneční fólie zadržet až 90 % tepla, čímž ušetříte například až 50 % nákladů na klimatizování. Tato čísla nejsou dílem naší fantazie - dají se podložit výpočty i osobními zkušenostmi.

Jdou fólie z oken odstranit?

Ano. V případě potřeby lze okenní fólii odloupnout a nahradit.

Může při instalaci fólie dojít k poškození skla?

Pokud sklo není nijak poškozeno již před lepením (prasklé apod.) není důvod, že by se sklo nějak poškodilo.

Jak mám připravit okna na aplikaci?

Není třeba dělat nic. O vše se postaráme sami.

Jak se mám o fólii starat?

K čištění používejte jemné mýdlové prostředky s vodou či octový roztok. Po umytí vytřete do sucha. Vyvarujte se kartáčům, tvrdým houbičkám a chemikáliím, které by fólii nenávratně poškodily.

Stáhněte si celý návod na údržbu fólií